19 °C Chișinău
  • Baltata
  • Balti
  • Bravicea
  • Briceni
  • Cahul
  • Camenca
  • Ceadir-Lunga
  • Chișinău
  • Codrii
  • Comrat
  • Cornesti
  • Dubasari
  • Falesti
  • Leova
  • Ribnita
  • Soroca
  • Stefan-Voda
  • Tiraspol

Contacte

SERVICIUL HIDROMETEOROLOGIC DE STAT
str. Grenoble 134, MD-2072, mun. Chişinău, Republica Moldova
Tel.: (022)77-35-00
hidrometeo@meteo.gov.md
cancelaria@meteo.gov.md

Nume, prenume

Funcţie

Telefon

E-mail

Violeta Bălan

Director Adjunct

(022) 77-35-11

violeta.balan@meteo.gov.md

Centrul Meteorologic

Lidia Treşcilo

Şef Centrului

(022) 77-36-44

lidia.trescilo@meteo.gov.md

Tatiana Dabija

Șef-adjunct

(022) 77-36-44

tatiana.dabija@meteo.gov.md

Ghennadii Roșca

Şef DPM

(022) 77-35-44
(022) 77-35-03

ghennadii.rosca@meteo.gov.md

Sinoptician de serviciu

 

(022) 77-35-44

prognoza@meteo.gov.md

Tatiana Mironova

Şef DMA

(022) 77-36-47

tatiana.mironova@meteo.gov.md

Tatiana Bugaeva

Şef DMC

(022) 77-35-36

tatiana.bugaeva@meteo.gov.md

Centrul Hidrologic

Valeriu Cazac

Şef Centrului

(022) 77-36-22

valeriu.cazac@meteo.gov.md

Valentina Cereş

Şef DPH

(022) 77-35-18

valentina.ceres@meteo.gov.md

Veaceslav Gherghelegiu

Şef DMDH

(022) 76-45-88

veaceslav.gherghelegiu@meteo.gov.md

Maria Alii

Şef DMH

(022) 76-45-88

maria-alii@mail.ru

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dan Titov

Șef Direcției IT și GIS

(022) 77-35-30

dan.titov@meteo.gov.md

Veaceslav Cereş

Şef secției ME

(022) 76-67-55

veaceslav.ceres@meteo.gov.md

Operator Direcției IT și GIS

 

(022) 77-36-00

ccti@meteo.gov.md

Serviciul Cooperarea Internațională

Ecaterina Titova

Specialist principal SRIIE

(022) 77-35-29

international@meteo.gov.md

Centrul Economie, Finanţe şi Evidența Contabilă

Cristina Movileanu

Șef Centrului

(022) 77-36-07

cristina.movileanu89@gmail.com

Elena Romanenco

Contabil-şef adjunct

(022) 77-36-29

 

Diana Sîrghii

Specialist principal Secția Planificare şi Marketing

(022) 77-36-03
(022) 77-36-18

contabilitate@meteo.gov.md

Valentina Cornei

Specialist principal Grupa Aprovizionare

(022) 76-69-33

contabilitate@meteo.gov.md

Secţia Administrativ-Organizatorică

Aneta Ieşanu

Serviciul Management al Documentelor

(022) 77-35-41

cancelaria@meteo.gov.md

Tatiana Evseenco

Serviciul Resurse Umane

(022) 77-36-41

resurse.umane@meteo.gov.md

 

Telefon robot

(prognoza pentru

următoarele 24 de ore)

 

(022) 77-36-25