4° C Chișinău
  • Baltata
  • Balti
  • Bravicea
  • Briceni
  • Cahul
  • Camenca
  • Ceadir-Lunga
  • Chișinău
  • Codrii
  • Comrat
  • Cornesti
  • Dubasari
  • Falesti
  • Leova
  • Ribnita
  • Soroca
  • Stefan-Voda
  • Tiraspol

Contacte

SERVICIUL HIDROMETEOROLOGIC DE STAT

str. Grenoble 134, MD-2072, mun. Chişinău, Republica Moldova

Tel.: (022)77-35-00

Fax: (022) 77-36-36

hidrometeo@meteo.gov.md

anticamera@meteo.gov.md

Nume, prenume

Funcţie

Telefon

E-mail

Violeta Bălan

Prim-vicedirector

(022) 77-35-11

violeta.balan@meteo.gov.md

Direcţia Meteorologie

Lidia Treşcilo

Şef Direcţie

(022) 77-36-44

lidia.trescilo@meteo.gov.md

Tatiana Dabija

Șef-adjunct

(022) 77-36-44

tatiana.dabija@meteo.gov.md

Ghenadii Roșca

Şef CPM

(022) 77-35-44
(022) 77-35-03

ghennadii.rosca@meteo.gov.md

Sinoptician de serviciu

 

(022) 77-35-44

prognoza@meteo.gov.md

Tatiana Mironova

Şef CMA

(022) 77-36-47

tatiana.mironova@meteo.gov.md

Tatiana Bugaeva

Şef CMC

(022) 77-35-36

tatiana.bugaeva@meteo.gov.md

Natalia Iagolniţchi-Onofrei

Şef CGI

 

(022) 77-35-07

natalia.iagolnitchi@meteo.gov.md

Direcţia Hidrologie

Valeriu Cazac

Şef Direcţie

(022) 77-36-22

valeriu.cazac@meteo.gov.md

Valentina Cereş

Şef CPH

(022) 77-35-18

valentina.ceres@meteo.gov.md

Veaceslav Gherghelegiu

Şef CHC

(022) 76-45-88

veaceslav.gherghelegiu@meteo.gov.md

Direcţia Monitoring al Calităţii Mediului

Gavril Gîlcă

Şef Direcţie

 

(022) 76-68-55

gavril.gilca@meteo.gov.md

Natalia Zgîrcu

Șef-adjunct

(022) 76-25-66

violeta.balan@meteo.gov.md

Marina Lungu

Şef interimar CMCAARM

(022) 76-25-66

calitate_aer@meteo.gov.md

Galina Catenco

Specialist principal SPPA

(022) 77-36-14

poluare_aer@meteo.gov.md

Valentina Iurcu

Şef CMCAS

(022) 76-24-66

valentina.iurcu@meteo.gov.md

Anna Cumanova

Şef CMCS

(022) 76-68-77

ana.cumanova@meteo.gov.md

Lidia Cozari

Şef CMEIMI

(022) 57-38-16

monitoring_ecologic@meteo.gov.md

Olga Mihni

Şef CAFC

(022) 56-16-30

analiza@meteo.gov.md

 

Dan Titov

Specialist principal CCGIS

(022) 77-35-30

dan.titov@meteo.gov.md

Veaceslav Cereş

Şef CMM

(022) 76-67-55

irina.tulumari@meteo.gov.md

Ion Zgîrcu

Șef interimar CCTI

(022) 77-35-47

ion.zgircu@meteo.gov.md

Operator CCTI

 

(022) 77-36-00

ccti@meteo.gov.md

Secţia Relaţii Internaţionale şi Integrare Europeană

Ecaterina Titova

Specialist principal SRIIE

(022) 77-35-29

international@meteo.gov.md

Direcţia Finanţe şi Contabilitate

Елена Романенко

Зам. глав. бухгалтера

(022) 77-36-29

elena.romanenco@meteo.gov.md

Daniela Lazari

Specialist principalSectia Planificare şi Marketing

(022) 77-36-03
(022) 77-36-18

contabilitate@meteo.gov.md

Valentina Cornei

Specialist principal Grupa Aprovizionare

(022) 76-69-33

contabilitate@meteo.gov.md

Secţia Administrativ-Organizatorică

Aneta Ieşanu

Specialist coordonator Cancelarie

(022) 77-35-41

cancelaria@meteo.gov.md

Tatiana Evseenco

Specialist principal
Resurse Umane

(022) 77-36-41

resurse.umane@meteo.gov.md

 

Telefon robot (prognoza pentru următoarele 24 de ore )

 

(022) 77-36-25